NÁPOJOVÝ LÍSTEK

m o r a v s k á  v í n a  b í l á   0,75 l   /  
W h i t e   b o t t l e  0,75 l

Muller Thurgau – 2017 Clasic, zemské, suché
malý vinař Ing. Fr. Mádl Velké Bílovice
Krásné mladistvé svěží víno. Ve vůni dominuje jemné aroma kvetoucího černého bezu a pečeného chleba. Víno je suché s krásnou pikantní kyselinkou, která nešetrně vybalancována jemným dotykem zbylého cukru. Výborný průvodce pokrmy studené kuchyně a rybími specialitami. Dokonce i jen tak ke zpříjemnění hezkého dne.

A beautiful young fresh wine. In a bouquet dominates a gentle aroma of blooming elderberry and baking bread. Wine is dry with a beautiful picant acidity, which is balanced with a gentle touch of residual sugar. This wine is especially delicious with the cold cosine and fish specialties.
259,-
Veltlínské zelené – 2017 jakostní, suché
šlechtická stanice vinařská Kolekce Svatý Floriánek
Víno se vyznačuje typickým odrůdovým charakterem, což je vůně broskvové a mandlové kostky a jemnou, svěží kyselinou. Víno je vhodné podávat k těstovinám, rýži, drůbežímu masu a rybám.

Wine with a typical characteristic strain combinig a bouquet of peach and almonds with a light, fresh acidity. Recommended with pasta, rice, poultry and fish.
259,-
Sauvignon – 2017 jakostní
šlechtická stanice vinařská Kolekce Svatý Floriánek
Víno s elegantní vůní bylinek a angreštového kompotu, která se přenáší i do výrazné chuti příjemně zakončené zbytkem cukru. Hodí se také k rybím specialitám a drůbeži s pikantní omáčkou.

Wine with elegant bouquet of herbs and gooseberry compote, which appears also in a distinct taste pleasantly finished with residual sugar. It goes well with fish specialties and poultry with picant sauce.
259,-
Chardonnay – 2015 výběr hroznů, polosladké
Tasovické VinařstvÍ
Barva vína je výrazně zlatá. Vůně intenzivní, komplexní, odrážející vyzrálost hroznů. Vysoce extraktivní víno s chutí jádrového ovoce. Výborně se hod k ústřicím, k pokrmům z ryb a mořských plodů.

The colour of the wine is deeply gold. The bouquet is intensive, complex, reflecting the ripeness of the grapes. Highly extractive wine with the taste of pome fruit. It is exceptional when served with oysters, fish and seafood dishes.
349,-
Rulandské šedé – kabinet 2017
malý vinař Ing. Fr. Mádl Velké Bílovice
Víno má decentní buket, je vyrovnané, hladké a má dobrou strukturu. Kyselina je jemná, a proto je víno příjemné navzdory vyššímu extraktu. Převažuje vůně jablka, malin, lístkových jader a chlebnatost. Podáváme k lehkým předkrmům a k smetanovým sýrům.

Wine with decent bouquet brings hebr and balance taste. Highest extract brings recalls of delicious aplles, raspberries and hazelnut. Wine is good to be light startem and cream cheese.
359,-
Tramín červený – pozdní sběr 2014
malý vinař Ing. Fr. Mádl Velké Bílovice
Víno je jemně aromatické, svádivé-připomíná rozkvetlou růži. Chuť je plná, harmonická. Víno je vhodné k nekořeněným pokrmům.

Wine with her band aromatic taste recalls full and harmonic violets bouquet. Wine is good to be with no spicy meals.
379,-
Ryzlink vlašský – kabinet 2015
malý vinař Ing. Fr. Mádl Velké Bílovice
Víno je svěží ovocné povzbuzující chuť k jídlu I k dalšímu pití. Ve vůni je jemné postizitelné zelené jablko, chutí víno připomíná ryzlink Rýnský. Doporučujeme k mastnému jídlu z české kuchyně. Výborně se hodík pečenému krůtímu masu.

The wine is fresh fruit stimulating appetite I further drink. In the aroma is punishable by a fine green apple flavors reminiscent Riesling wine.We recommend to fatty meals of Czech cuisine.It is perfect with roast turkey meat.
359,-
Hibernal – pozdní sběr 2016
malý vinař Ing. Fr. Mádl Velké Bílovice
Víno z této odrůdy bylo vypěstováno v režimu kontrolovaného ekologického zemědělství. Významným znakem je jeho zeleno-žlutá barva, aroma černého rybíz a bezu. Doporučujeme podávat k jemným pokrmům, ke studeným předkrmům, rybím specialitám, k teplým úpravám zeleniny a těstovinám.

The wine from this variety was grown under certified organic farming. A significant character of this wine is its green-yellow colour, bouquet of blackcurrant and elderberry. Recommended with soft dishes, cold dishes, fish specialties, warm vegetable and pasta.
359,-
Muškát Moravský – 2016 jakostní, suché, polosuché
Tasovické Vinařství
Víno světlejší zelenkavé barvy. Vůně příjemná, velmi intenzivní muškátová. Chuť vína je lehká a dotváří typický charakter této odrůdy. Podáváme k těstovinám, smetanovým omáčkám a jemným dezertům.

Wine of lighter green colour. A muscat bouquet, very intensive and pleasant. The taste of wine is light and it creates a typical character of this variety.
339,-
 
Pizzeria Modrá Zahrada
Pizzeria Modrá Zahrada